Skip to content

Sesje indywidualne


Poniżej przedstawiamy główne metody jakich używamy w pracy indywidualnej.
Każde spotkanie poprzedzone jest rozmową wstępną mającą na celu ukierunkowanie pracy wewnętrznej, by w obopólnym zaufaniu przystąpić do sesji.

Celem spotkania jest rozwój osobisty, a czasem bywa profilaktyką  poprzez holistyczne wspieranie klienta. Sesje nie są medycznymi zabiegami  oraz nie są leczeniem w rozumieniu medycyny akademickiej. Nie są  tym samym podstawą do diagnozowania i podejmowania działań medycznych.

Decyzja o sesji każdy chętny  podejmuje indywidualnie oraz z własnej nieprzymuszonej woli.
Sesje prowadzimy we Wrocławiu, niektóre z sesji mogą się odbywać „na odległość” poprzez obecne nowe sytstemy komunikacji.
Jedna sesja trwa około 2 godzin.
Termin i godz. ustalamy indywidualnie, kontaktując się z nami.


Aktualnie praca z oddechem jest nazywana przez niektórych Psychoterapią Energetyczną i jako taka pozwala na twórcze rozwiązywanie szeregu istniejących problemów oraz tłumaczy na swój sposób cały zespól fenomenów, z którymi ludzie spotykają się w swoim życiu.
Ze swoimi korzeniami praca z oddechem zajmuje szczytne miejsce wśród swojego rodzeństwa innych szkół rozwoju. Postawienie konkretnej intencji do sesji pracy z oddechem inspiruje nieświadomość do dokonania określonych zmian. Precyzyjna intencja niczym laser namierza w wewnętrznym świecie to, co wymaga transformacji i oczyszczenia.
Dzięki temu praca z oddechem staje się planowym sprzątaniem. Sesja oddechowa odbywa się na leżąco. Po skończonej sesji przychodzi czas na okres integracji i relaksacji, który trwa od kilku do trzydziestu minut.
Jest to niezwykle ważna część sesji, w której przetransformowana energia gruntuje się w ciele. Wtedy możliwe jest nowe spojrzenie na problem lub zmiana nastawienia do problematycznej sytuacji.
To metoda świadomego połączonego wdechu z wydechem, wypełnianie się radością i miłością , nasycanie serca radosną integracją , pozwalającą więcej kochać, cieszyć się życiem, być wdzięcznym i szczęśliwym człowiekiem.
Praca z oddechem pozostawia moc uzdrowienia w rękach Twoich naturalnych procesów życiowych. Sam stajesz się własnym „terapeutą”.
Profesjonalna obecność praktyka oddechu ma jednak niebagatelne znaczenie dla przebiegu Twojego procesu – tak jak obecność dobrego, pewnego przewodnika w Twojej podróży po nowych terytoriach, przestrzeniach i meandrach nieznanej jeszcze przestrzeni. Kiedy podczas sesji dokonujemy akceleracji i połączenia oddechu dostarczamy ciału dodatkowej porcji energii życiowej. Na poziomie fizycznym, tak samo jak przy dużym wysiłku, zmienia się nasz oddech, aby dostarczyć ciału więcej energii.
Dzięki przyspieszeniu procesów metabolicznych uwolniona glukoza dociera do mięśni, aby mogły one wykonać pracę. W sesji nie wykonujemy wysiłku fizycznego, powstaje więc wolna porcja energii, która krąży po ciele i napotykając na bloki w nim – rozpuszcza je. Powoduje to doznania w ciele, z którymi powiązane mogą być konkretne emocje, myśli i wydarzenia.
Dotlenienie połączeń nerwowych w mózgu podczas sesji aktywuje wspomnienia sytuacji, stąd możemy również widzieć obrazy przeszłych wydarzeń. Niektóre z nich będą miały charakter symboliczny lub archetypowy, inne będą dawno zapomnianymi obrazami z dzieciństwa. Odzyskujemy energię, która była związana utrzymywaniem informacji w nieświadomości i tłumieniem uczuć, ciało czuje się lżejsze, oswobodzone, zdrowsze. Wszystko, co pojawia się w czasie sesji rozpuszcza istniejące zapisy informacji w naszym polu energii, nasza świadomość staje się pełniejsza. Jesteśmy transformowani.

 

Coaching skutecznie pomaga w byciu jeszcze lepszym, zarówno na polu zawodowym jak i osobistym gdyż skoncentrowany jest na wypracowywaniu nowych umiejętności oraz wyrabia nawyk systematycznej pracy nad sobą i własnym rozwojem.
Uczy jak wykorzystywać własną wiedzę i doświadczenie oraz rozwijać i wzmacniać posiadane już umiejętności, przy poczuciu wewnętrznej stabilności, oraz spójności czy integralności. Taka sesja wprowadzi każdego w samodzielność, odpowiedzialność oraz pewność przy wprowadzaniu zmian.
Podczas sesji klient ustala konkretniejsze cele, optymalizuje swoje działania, podejmuje trafniejsze decyzje i pełniej korzysta ze swoich naturalnych umiejętności. Każda sesja, niezależnie od czasu trwania, ukierunkowana jest na realizację konkretnego celu i kończy się zaplanowaniem strategii działania gotowych od zaraz do wypróbowania i zastosowania przez klienta w praktyce.

Dialog transformujący to sesja z klientem na głębszych poziomach, gdzie dotykamy i zmieniamy na stałe, mniej świadome wzorce i przekonania. Uważnie wczuwając się w emocje, uczucia i w oddech, wydobyte one zostają do pełnej świadomości. Sesja opiera się na holistycznej koncepcji człowieka, łączy świadomość umysłu, ciała, emocji i duszy. Potrzebujemy odbyć podróż do swojego wnętrza, aby dać przestrzeń do prawdziwej, trwałej i przełomowej zmiany. Przemiana pochodzi od wewnątrz, a nie z zewnątrz i dzięki temu klient ma dostęp do swojej intuicji oraz do wewnętrznej mądrości. Sesja działa uwalniająco i zwiększa osobistą świadomość i zrozumienie  własnego wpływu na kształtowanie dalej własnego życia i szczęścia.


Metoda dr. Joy Manne (Szwajcaria), a wcześniej rozwinięta przez Hala i Sidrę Stone, postrzegającymi naszą osobowość jako zbiór wielu podosobowości, z których każda ma swoje cele, wartości, twórcze lub destrukcyjne funkcje i zadania.
Technika polega na rozmowie z „graczami – podosobowościami”, ich glosy to odgrywane przez każdego człowieka liczne Role w życiu, które przejmują nad nami władzę i kontrolę. Podczas sesji możemy rozpoznać ich funkcje w naszym życiu, nauczyć się szacunku do nich i współpracować z nimi. Traktowane ze współczuciem części te otwierają się i mówią o swoich najgłębszych tajemnicach, ukrytych scenariuszach i planach – tych wzniosłych i tych podłych, sabotujących nasze działania.
Dzięki ujawnieniu tych ukrytych aspektów siebie – rozwijamy poziom Świadomości, z którego jesteśmy w stanie dokonywać wyborów, dzięki którym prowadzimy skupione, kreatywne życie. Nasza osobowość jest niezwykle bogata; mamy w sobie nieskończoność i wielką różnorodność podosobowości. Niektóre z nich to archetypowe role w rodzinie, role rodziców (Zły/Dobry Ojciec lub Matka, Rodzic Odrzucający czy Racjonalny). Niektóre z tych ról to dzieci; nasze Wrażliwe, Zbuntowane, Szczęśliwe, Smutne, Rozbawione, Twórcze Wewnętrzne Dziecko.
Zagłębiając się w wewnętrzny świat naszej osobowości możemy spotkać się z karykaturą naszych pewnych zachowań – z Wewnętrznym Krytykiem, który jest absolutnie oddany jednej jedynej czynności: krytykowaniu nas i innych. To jego jedyna umiejętność. A my często traktujemy ten głos tak poważnie. Tak serio. Tymczasem on niszczy nas i nasze życie.
Wydaje się jakby chciał nas unicestwić nieustającym zimnym krytycyzmem. Zabiera nam nadzieję, entuzjazm, energię życiową. Podważa nasze poczucie własnej wartości, niszczy związki partnerskie. Prowadzi wojnę, która nigdy się nie kończy. Naszą szansą jest rozmowa z tą podosobowością i uczynienie z niej sprzymierzeńca.
Inna z podosobowości, z którymi można się spotkać w czasie sesji VD to Perfekcjonista, który informuje nas, że my i wszyscy inni jesteśmy niewystarczająco dobrzy i jak niewystarczająco dobre są wszystkie nasze działania. Jest jeszcze nienasycony Popychacz, który ciągle mówi nam, że za mało robimy, że możemy – mało tego! – musimy robić więcej.
Kontroler dyryguje wszystkimi graczami w grze, rozstawia wszystkich po kątach, a przynajmniej cały czas próbuje to robić. Największą wartością jest to, że masz okazję nie tylko dowiedzieć się na temat bogactwa podosobowości, jakie kryją się w Twoim wnętrzu, ale nawiązać z nimi bliski, doświadczalny kontakt. To nieocenione doświadczenie, które procentować będzie w Twoim życiu.
Zdemaskowanie głosów żyjących w głębi Ciebie sprawia, że od teraz to Ty dowodzisz. Stajesz się Panem Siebie!


Aura Balance- jest niezwykle łagodnym, pełnym miłości i szacunku procesem wsparcia.
Aura to energetyczny obraz ciała człowieka, w którym zapisane są różne wzorce – także te „negatywne”, powodujące bloki w przepływie energii i dające poczucie dyskomfortu w poszczególnych obszarach życia. W czasie sesji balansowania aury zachodzi głęboka transformacja i uzdrowienie problemu z wybranej dziedziny Twojego życia, może to być lęk, złość, smutek, brak harmonii, radości, pewności siebie, kryzysy w relacjach, trudność w odczuwaniu miłości i bliskości, niemożność wyrażenia siebie i zadbania o swoje potrzeby.
Często pojawia się zupełnie nowe spojrzenie na dotychczasowy problem. Ponadto balans aury daje wyjątkowe uczucie relaksu i odprężenia, a tym samym uwalnia nas od skutków stresu dnia codziennego.
Balansowanie wprowadza klienta w łagodny stan relaksu, w którym ma miejsce głęboka transformacja, a nie gwałtowna ekspresja prowadząca do uwolnienia.

Jest to łagodny, pełen miłości i szacunku proces. Zabiegowi może poddać się każdy, włączając dzieci oraz ludzi starszych i chorych. Wiek nie stanowi przeszkody Metoda została opracowana przez Nemi Nath (Australia).
Jest to transformacja oparta na spiralnej Medytacji, która uruchamia 12 głównych i kilka mniejszych czakr , oczyszcza i równoważy ciało fizyczne oraz pole energetyczne człowieka. Spiralny balans aury usuwa i transformuje bardzo głębokie psychiczne i energetyczne bloki, w wyniku czego następuje poprawa Stanu psychosomatycznego. Fantastyczne jest to, że sesji balansowania aury możesz się także poddać bez konieczności wychodzenia z domu.
Sesja może odbyć się „na odległość”, przy ustaleniu tematu i terminu, godziny komunikując się e-mail, telefonicznie czy poprzez skype.
Sesja spiralnego balansu aury składa się z trzech głównych części: 1 klarowne wyodrębnienie tematu.
2 część milcząca, gdzie klient leży zrelaksowany na plecach, a praktyk wykonuje zabieg dłońmi bez dotykania ciała klienta. Po czym następuje faza integracji. 3 etap refleksji i podzielenia się odczuciami i wrażeniami klienta oraz praktyka z sesji.
Metoda została opracowana przez Nemi Nath (Australia).

Źródło miłości jest w każdym z nas i możemy je świadomie generować. Uczymy się budować związki, ponieważ na nich oparty jest cały świat. Zaczyna się od związku, który mamy sami ze sobą, kończy się na relacji z partnerem oraz otoczeniem. Zapraszamy każdą parę gdzie nastąpiło jakiekolwiek zachwianie w relacji partnerskiej, lub pary, które chcą po prostu podnieść jakość swojego związku na wyższy poziom. Od początku ostatniego stulecia bardzo zmieniły się związki międzyludzkie. Ewolucja ludzkości przebiega szybko. Stajemy się coraz bardziej wrażliwi i oczekujemy więcej od związku z innym człowiekiem.

Współzależność wycofuje się i jest zastępowana przez równość i wyrażanie indywidualności jako wynik zwiększonego zainteresowania rozwojem osobistym.
Pierwszym krokiem do uzyskania odpowiedzi jest stanie się prawdziwym wobec siebie i nauczenie się komunikowania tego, co dla nas istotne. Wszystko, co zwiększa miłość i radość życia jest wartościowe, i niekiedy oznacza stawienie czoła istniejącym w nas blokadom. Tylko Ty wiesz jak ma wyglądać Twój udany związek.
Konsultacje mogą przyczynić się do odkrycia prawdziwej wartości związku oraz odkrycia łaski jaką związki są obdarzone. Jest przestrzeń na to , by uwolnić się od wzorców i przekonań na temat miłości i związków.
Podczas takiej sesji omawiamy „nową technologię związków” przystosowaną do wymagań naszych czasów.
Jak możemy stać się naprawdę spokojni w tak niespokojnych czasach? W jaki sposób możemy zmienić rodzinny wzorzec, traumę dzieciństwa i wieku dorosłego w użyteczną energię? W jaki sposób możemy rozpoznać, czego chcemy i dokonywać wyborów, które są pożyteczne, pozbawione egoizmu i służą przyszłości naszej i naszych potomków.


Podstawą pracy w ustawieniach rodzinnych jest miłość i głęboki szacunek dla indywidualności człowieka i jego losu.
Uzdrawianie miłością odblokowuje te miejsca, gdzie została ona zablokowana. Sięgając w pokolenia naszych przodków, uwolniony zostaje przepływ miłości, by mogła dawać siłę i oparcie następnym pokoleniom.
To my, nasi rodzice, ich rodzeństwo, dziadkowie, nasze własne dzieci i wnuki tworzymy rodzinę. Nasze osobowości, zachowania i szczególny los tworzą fenomen pola energetycznego rodziny, zwanego przez Hellingera „polem wiedzącym”. W rodzinie kierunek dawania łączy się ze starszeństwem. W kochającej i szanującej się rodzinie, w naturalny sposób, starsze rodzeństwo zawsze daje trochę więcej młodszemu.
W ustawieniu konstelacji możliwe staje się przywrócenie przepływu dawania i brania, poprzez wypowiadanie Zdań Prawdy. Np. dziecko mówi do rodzica ” Dziękuję Ci za dar życia. Szanuję Cię jako mojego ojca. Ty jesteś dla mnie tym właściwym ojcem. I tak już jest.” Bert Hellinger mówi, „w związku zawsze daj trochę więcej dobrego i oddaj trochę mniej złego”. Wtedy twój związek będzie miał szansę rozwoju i większe poczucie szczęścia partnerów. Szacunek wobec dającego i autentyczna wdzięczność otrzymującego jest podstawą szczęśliwej rodziny.
Ustawienie rodzinne nie wymaga obecności całej rodziny. Utworzenie nowego obrazu rodziny poprzez fundamentalne zasady porządków miłości takie jak: przynależność, porządek i starszeństwa, równowagi dawania i brania, czyli sprawiedliwej wymiany powoduje, że efekty ustawienia konstelacji mogą być natychmiastowe. Zdarza się, że trzeba na nie poczekać dłużej.


zapraszamy również do e-sesji przeprowadzanych poprzez skype, które są:

  • ekonomiczne gdyż nie trzeba dojechać do naszego ośrodka
  • elastyczne ponieważ pora czy zakres sesji jest nie ograniczony
  • efektywne i skuteczne poprzez sprawność i praktykę jaką już posiadamy w ich przeprowadzaniu

Więcej informacji dotyczących e-sesji otrzymasz kontaktując się z nami.


Zapisz się do newslettera

 

Zapisz się do naszego newslettera już dziś!