Skip to content
breathe2

Oddech dla ciała i emocji-sesja oddechowa

Jakość oddychania  związana jest z doświadczaniem stanów emocjonalnych oraz uczuć.

Od oddechu tak wiele jest zależne. Wpływa na nasze zdrowie, na naszą energię i nastrój w jakim się znajdujemy. Oddech jest nie tylko procesem biologicznym, ale też emocjonalnym i duchowym. Towarzyszy nam od pierwszych chwil życia, a jego rytm zmienia się pod wpływem myśli, nastrojów i uczuć. Dlaczego? Ponieważ pomiędzy oddechem, a psychiką istnieje ścisły związek.

Przybierające na sile zanieczyszczenia powietrza, codzienny pośpiech i otaczający nas z wielu stron stres niekorzystnie wpływają na sposób w jaki oddychamy. W dzisiejszych czasach narasta liczba schorzeń dróg oddechowych i płucnych. W związku z tym ludzie rozpoczęli poszukiwać rozwiązań, a wiele z nich sięga prastarej wiedzy na temat zapobiegawczych i terapeutycznych korzyści płynących z praktyk oddechowych. Praktyki te zapobiegają złym nawykom oddechowym oraz usuwają fizyczne i duchowe napięcie, przyczyniając się w ten sposób do poprawy ogólnego samopoczucia. Praca z oddechem wzbudziła zainteresowanie wielu psychologów, którzy zaczęli włączać ją do procesu terapeutycznego jako doskonałe, proste i naturalne narzędzie oczyszczania umysłu i ciała ze zgromadzonych napięć, blokad i urazów psychicznych z okresu dzieciństwa, zwłaszcza szoku urodzeniowego.

Jakość oddychania ma największy wpływ na wzrost naszej energii życiowej. Jest ona związana z doświadczaniem stanów emocjonalnych oraz uczuć. W momencie kiedy spłycamy oddech, odczuwamy dużo mniej energii i świat postrzegamy bardziej szary niż barwny. Jeśli mamy dużo energii, czujemy się jakby uskrzydleni, myśli jakie nam wtedy towarzyszą w naturalny sposób otwierają nas na wszystko to, co dobre. Oddech świadomy i pełny daje nam szansę dotrzeć emocjami do takich miejsc, które zostały zablokowane w wyniku różnorodnych, niekorzystnych przeżyć. Mamy wtedy szansę odblokować nigdy niewyrażone uczucia, co w perspektywie pomaga nam pozbyć się napięć i daje nam możliwość dotarcia do nowego zrozumienia samego siebie. Oddychając w pełny sposób, możemy poszerzać swoją świadomość i brać coraz większą odpowiedzialność za nasze życie.

Transformacja Oddechem wywodząca się z Rebirthingu uzdrawia sposób oddychania oraz związane z nim schematy emocjonalne, co prowadzi do przemiany obrazu siebie i świata.

„Puls Wszechświata staje się pulsem twego oddechu i twego serca. Gdy otwiera się twój oddech, otwiera się twoje serce. Praca z oddechem jest szczytowym doświadczeniem życia i miłości osiąganym minimalnym wysiłkiem i stosunkowo niedrogim. Co więcej, jego rezultaty są trwałe”.
~ Bob Mandel „Terapia Otwartego Serca

Korzyści z pracy z oddechem są natychmiastowe:
– redukcja stresu poprzez głęboką relaksację,
– lepsze zdrowie i doskonałe samopoczucie,
– więcej młodzieńczej witalności i energii,
– stabilizacja emocjonalną,
– efektywniejsze rozwiązywanie problemów,
– zwiększa zdolność postrzegania i dokonywania pozytywnych zmian,
– jasność umysłu,
– poprawniejsze i łatwiejsze stosunki międzyludzkie,
– spokój wewnętrzny, zdolność do współodczuwania i empatii,
– poczucie trwałego szczęścia,
– poszerzenie świadomości,
– wyższe poczucie własnej wartości,
– poczucie, że jest się wypełnionym energią, że jest się w stanie równowagi wewnętrznej,
– głębokie poczucie celu i sensu życia.

PROWADZĄCY:
Barbara i Jerzy Górakowie – promotorzy pozytywnego życia, doradcy rozwoju osobistego, trenerzy z zakresu budowania potencjału personalnego i grupowego, inspirują do życia w miłości i spełnienia w życiu, o czym świadczy ponad 40 letni związek małżeński.

Godz. 18.00

Miejsce ul. Inżynierska 51/20

Zapisy i informacje: Jerzy Górak tel 604 339 808

 

ZAPISZ SIĘ NA TE WARSZTATY:

Imię i nazwisko (wymagane)

Numer telefonu (wymagane)

Adres email (wymagane)

Nazwa warsztatu, na który chcesz się zapisać (wymagane)

Jeśli masz jakieś uwagi, wpisz je tutaj

Przepisz kod: captcha

Zapisz się do newslettera

 

Zapisz się do naszego newslettera już dziś!